BODY ART

„Body Art” to wydarzenie zorganizowane przez ostrowiecką młodzież w ramach programu „Mania Działania”.

W piątek 20 lipca Grupa Artystyczna zaprasza na otwarcie wystawy pt. „Body Art”, które odbędzie się o godzinie 17.30 w niecodziennej, specjalnie na ten cel pozyskanej, przestrzeni w samym sercu Ostrowca – Rynek 50.

„Body Art” to multimedialna wystawa artystyczna oparta o nowe środki wyrazu wywodzące się z prądu w sztuce współczesnej wykorzystującego ciało ludzkie jako medium artystyczne. Młodzi artyści zainspirowani malarstwem europejskim, tworzą na swoich ciałach własne wersje klasycznych obrazów. Oto jak mówią o swoich doświadczeniach: Skóra naszych modeli posłużyła jako (nie)idealne płótna do naszych prac. Każdy z obrazów ma swoją własną, unikalną historię, która została przeniesiona na ludzkie ciało. Zadanie co prawda niełatwe, ale zdecydowanie warte wszystkich poświęconych wysiłków.

Wystawę poza wernisażem zobaczyć będzie można tylko w sobotę i niedzielę w godz. 10.00-20.00.
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny!

„Mania Działania” to program grantowy realizowany od kilku lat w województwie świętokrzyskim, którego celem jest aktywizacja społeczna młodzieży oraz promocja wolontariatu młodzieży na rzecz społeczności lokalnej. W ramach tego programu lokalne inicjatywy młodzieżowe uzyskują finansowe i merytoryczne wsparcie.

W roku bieżącym w program „Mania Działania” włączyła się Gmina Ostrowiec i zleciła Stowarzyszeniu Nie z tej Bajki realizację zadania publicznego pod tą nazwą. W maju odbył się konkurs, na który grupy młodzieżowe przysłały własne pomysły na działanie z określonym harmonogramem i budżetem wydarzenia. Z dziesięciu ofert wybrane zostały cztery, które otrzymały dotację w wysokości 1.000 zł każdy (dwa kolejne wydarzenia w ramach ostrowieckiej „Manii Działania” odbędą się w sierpniu o czym będziemy jeszcze informować).

Dodatkowe informacje: fb.com/maniadzialania

Koordynator lokalny: Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki
Operator Regionalny: Centrum Wolontariatu w Kielcach
Partner: Fresh Food Catering

Działania współfinansowane z Budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w ramach dotacji celowej udzielonej na zadanie „Mania Działania” w 2018 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *