Ile sztuki w mieście?

Ile sztuki w mieście?Interesuje Cię los rzeźb, murali i mozaik w mieście? Chcesz pomóc je chronić, a jednocześnie poznać Twittera i inne internetowe narzędzia? Przyjdź na dwudniowe warsztaty do Pracowni Otwartej Kontrola Jakości w dniach 31 maja-1 czerwca w godzinach od 10.00 do 18.00!

Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy na adres: nieztejbajki@gmail.com (do 29 maja 2014).
Uczestnicy powinni przyjść z własnymi laptopami.

Ostrowiec z roku na rok brzydnie. Od lat nie ma architekta miejskiego czy plastyka, którzy kiedyś dbali o jego estetykę. Od lat są niszczone dzieła sztuki (rzeźby, murale, mozaiki) powstałe w PRL, nowe nie powstają. Około 40 rzeźb i kilka murali, które ocalały do dziś, są zaniedbane, brudne, niewidoczne. Nie wiadomo nawet, kto jest autorem, ani skąd się wzięły.
Twitter, TitanPad, Bambuser czy Weebly to proste internetowe narzędzia, które mogą pomóc w nagłaśnianiu tego, że w Ostrowcu istnieją dzieła sztuki w przestrzeni miejskiej i że warto o nie dbać. Uczestnicy szkolenia nie tylko poznają te internetowe platformy, ale też wezmą udział w projektowaniu kampanii społecznej, która pomoże chronić miejską sztukę.
Warsztaty z nowych mediów odbędą się w sobotę i niedzielę w Pracowni Otwartej Kontrola Jakości na Starym Zakładzie, przy al. Solidarności 9. Warsztaty poprowadzą Wojtek Mazan i Monika Pastuszko.
Organizatorami szkolenia są Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki i Klub Krytyki Politycznej w Ostrowcu Św. Projekt jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *