MANIA DZIAŁANIA

Zachęcamy do zapoznania się z czterema projektami, które w ramach Manii Działania zrobią sporo zamieszania w Ostrowcu w czasie wakacji:

OSTROWIECKA OD KUCHNI grupy OCulture zakłada przeprowadzenie warsztatów telewizyjne. Młodzi ludzie będą mieli okazje zobaczyć jak działa lokalna telewizja oraz młodzieżowy program OCulture. Zaplanowane zostały między innymi warsztaty z prezenterami TVOC, całą ekipą OCulture oraz poczęstunek. Całość zakończy nakręcenie wspólnie z uczestnikami odcinka, który później zostanie wyemitowany w Telewizji Ostrowieckiej oraz opublikowany na portalach społecznościowych.
Filmik: goo.gl/k2hfgQ

BODYPAINTING EXHIBITION grupy Artystycznej ma na celu rozwój umiejętności artystycznych i zdobycie doświadczenia z zakresu organizacji wydarzeń. Aby to osiągnąć, młodzi ludzie będą mogli wziąć udział w warsztatach z zakresu body paintingu. Następnie wyniki ich prac zostaną sfotografowane i przedstawione na wernisażu, na który zaproszą całą społeczność Ostrowca Świętokrzyskiego.
Filmik: goo.gl/KFjnVv

BIKE&FLY grupy SportoManiacy zachęci jak najszersze grono odbiorców (bez względu na wiek) do aktywnego spędzania czasu i znalezienia swojej ulubionej aktywności fizycznej. Zaplanowany został dzień sportu w Parku Miejskim. W ciągu niego uczestnicy będą mogli nauczyć się jazdy na rolkach, deskorolce, hulajnodze i rowerze. Każde zajęcia zakończone będą konkursami z nagrodami. W okolicach późnego popołudnia odbędą się zawody na BMX’ach, podczas których każdy uczestnik będzie musiał jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności w określonym czasie.
Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=c_glDe-Ev7Q

MURAL „POZNAJMY MIASTO, WSPÓŁTWÓRZMY MIASTO” grupy Spóźnieni
ma na celu poszerzenie wiedzy na temat tworzenia murali. Odbędą się warsztaty przybliżające tę technikę, a ich wynikiem będzie stworzenie muralu na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. W projekcie wziąć udział może zainteresowana młodzież, która chce rozwijać swoje umiejętności plastyczne.
Filmik: goo.gl/xp4tB5

Po więcej informacji zapraszamy Was na: http://maniadzialania.info/projekty/

Szczegóły wkrótce…

Masz dużo pozytywnej energii i nie boisz się wyzwań?

Ty i twoi znajomi macie pomysł na jakąś ciekawą akcję?

Weź udział w Lokalnym Programie Grantowym MANIA DZIAŁANIA i zgarnij 1000 zł na realizację pomysłu! 

Termin składania wniosków: 12 maja 2018 r.

Celem Programu Grantowego „Mania Działania” jest aktywizacja społeczna młodzieży oraz promocja wolontariatu młodzieży na rzecz społeczności lokalnej poprzez udzielenie wsparcia finansowego i merytorycznego dla lokalnych inicjatyw młodzieży. Dotacje będą przyznane na projekty społeczne, kulturalne i edukacyjne zmierzające do aktywizacji środowiska, zwiększenia możliwości spędzania wolnego czasu przez młodzież oraz rozwoju jej zainteresowań. Dwa projekty otrzymają wsparcie w wysokości 1.000 zł każdy.

Kto może wziąć udział w Programie?
O wsparcie inicjatyw mogą ubiegać się grupy młodzieżowe z gminy Ostrowiec Świętokrzyski złożone z minimalnie 4 osób w wieku od 15 do 25 lat.

Jak otrzymać dotację?
Podstawą ubiegania się o dofinansowanie jest złożenie wniosku w wersji elektronicznej, na formularzu wniosków znajdującym się na stronie internetowej www.nieztejbajki.art.pl, a także nieobowiązkowo w formie materiału video o długości max 3 minuty nagranego przez całą grupę młodzieżową za co przyznane będą dodatkowe punkty.

Wypełnione wnioski należy do dnia 12 maja przesłać na adres nieztejbajki@gmail.com
Osoby zainteresowane otrzymaniem dodatkowego wsparcia na etapie opracowywania projektu i wypełniania wniosku prosimy o kontakt z Katarzyną Kozińska 535 988 069.

Pliki do pobrania
Wniosek_o_dofinansowanie_MANIA DZIALANIA 2018 Ostrowiec
Regulamin MANIA DZIAŁANIA 201 Ostrowiec

Dodatkowe informacje: fb.com/maniadzialania

Koordynator lokalny: Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki
Operator Regionalny: Centrum Wolontariatu w Kielcach
Finansowanie: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i Gmina Ostrowiec Świętokrzyski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *