Marcin Janiec – malarstwo i rysunek

M. Janiec - zaproszenieNajnowszym przedsięwzięciem Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki jest utworzenie nowej przestrzeni wystawienniczej w Ostrowcu Świętokrzyskim – Galerii „Zajawka”. Otwarcie pierwszej wystawy – Marcin Janiec „Malarstwo i rysunek” – odbędzie się już w najbliższy czwartek 5 maja o godzinie 18.00. Wstęp wolny.
Galeria „Zajawka” to miejsce, w którym prezentowane będą różnorodne formy sztuk wizualnych, głównie artystów młodego pokolenia. Pragniemy, by nasza galeria, mimo niewielkich rozmiarów, dawała młodym osobom z naszego miasta możliwość zaprezentowania szerszej publiczności własnej oryginalnej twórczości. Wystawy będą niewielkie, od pięciu do dziesięciu prac (może stać się i tak, że odbędzie się wystawa jednego obrazu) i będą miały charakter wprowadzenia, wstępnego zapoznania z daną twórczością. Prezentować będziemy poza malarstwem, grafiką i rysunkiem, także fotografię, kolaż oraz inne mniej konwencjonalne media i techniki. Do wystaw zaprosimy też artystów z kraju, byśmy mieli możliwość zobaczyć, jak robią to inni, ale także dlatego, że spotkania rozwijają. Okazją do spotkań, rozmów i nawiązywania znajomości będą wernisaże każdorazowo otwierające wystawę. Galeria „Zajawka” będzie też miała charakter komercyjny. Wystawiane prace będzie można zakupić już na wernisażu i oprawione zabrać ze sobą do domu. Postaramy się, by ceny były przystępne

M. Janiec

Pierwszym artystą poproszonym o zaprezentowanie „zajawki” swojej twórczości jest Marcin Janiec, „człowiek stąd”, pochodzący z Rudki pod Ostrowcem absolwent wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Janiec z jednej strony jest malarzem w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, z drugiej – twórcą efektów specjalnych w licznych reklamach telewizyjnych oraz filmach, m.in w filmie „Janosik – Prawdziwa historia” A. Holland i „The Easter Egg Adventure” J. M. Williamsa. Obecnie kończy prace nad autorskim projektem krótkiego filmu animowanego pt „Gra”, którego premiera przewidziana jest na wiosnę tego roku. Więcej informacji oraz trailer filmu znajduje się na stronie www.thegameshort.com.
W pracach malarskich artysta podejmuje tematy poważne takie jak przemijanie, kruchość życia. Na wystawie w galerii „Zajawka” zaprezentowanych będzie kilka obrazów Jańca wykonanych w technice gwaszu i tempery oraz rysunek. Warto odwiedzić autorską stronę autora – www.marcinjaniec.com.
Image

Galeria „Zajawka” znajduje się w Pracowni Rękodzieła inna ART., ul. Polna 15 (Hala Handlowa), wejście od tyłu pawilonu. Galeria czynna w godzinach otwarcia sklepu: pn-pt 10-18, sb 10-14.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *