Nie z tej Bajki w Lubniewicach

LubniewiceZbiorowa wystawa artystów skupionych wokół Stowarzyszenia Nie z tej Bajki – 10 lipca 2010 – Gminny Ośrodek Kultury „Pod Morwą” w Lubniewicach.

Lubniewice to urocza miejscowość wypoczynkowa w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego. Małgorzata Chołuj, dyrektorka tamtejszego Gminnego Ośrodka Kultury zaprosiła do wystawienia swoich prac artystów-członków Stowarzyszenia Nie z tej Bajki. Na zaproszenie odpowiedziało pięć osób: Agnieszka Połaniecka, Grzegorz Firmanty, Mateusz Kilian, Norbert Rasiński i Grzegorz Woś (niżej prezentujemy wystawione prace). Wernisaż w „Galeryjce na górce” odbył się 10 lipca 2010 roku w Gminnym Ośrodku Kultury „Pod morwą” w Lubniewicach.

Uczestnicy wystawy:

AGNIESZKA POŁANIECKA (ur. 1989)

Absolwentka Państwowego Ogniska Plastycznego w Ostrowcu Św.
Od 2008 r. studentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku architektura wnętrz.

GRZEGORZ FIRMANTY (ur.1974)

Absolwent Wydziału Leśnego w Krakowie.
Pracuje jako leśnik w Nadleśnictwie Ostrowiec Świętokrzyski.
Malarz samouk. Maluje od 2000 roku.

MATEUSZ KILIAN (ur. 1985)

Ukończył Państwowe Ognisko Plastyczne w Ostrowcu Świętokrzyskim (2004) oraz Edukację Artystyczną na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (2009). Dyplom z linorytu w pracowni prof. Jerzego Jędrysiaka. W 2008 roku studiował przez pół roku w Oslo, w ramach programu Erasmus.

NORBERT RASIŃSKI (ur. 1974)

Studia na ASP w Warszawie 1993-1999.
Dyplom w pracowni filmu animowanego.
Zajmuje się malarstwem, grafiką, ilustracją, animacją.

GRZEGORZ WOŚ (ur.1986r)

Ukończył Państwowe Ognisko Plastyczne w Ostrowcu Świętokrzyskim (2005) oraz studia pierwszego stopnia na kierunku Wzornictwo w zakresie projektowania produktu i komunikacji wizualnej w Wyższej Szkole Handlowej im. Bolesława Markowskiego w Kielcach (2008). Aktualnie przygotowuje się do obrony dyplomu z zakresu projektowania graficznego na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Organizatorami wydarzenia byli:
Gminny Ośrodek Kultury „Pod morwą” w Lubniewicach
Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *