„Odklejone” – Małgorzata Wielek Mandrela

Małgorzata Wielek MandrelaWernisaż 12 kwietnia 2014, godz. 18.00

Wstęp wolny
Wystawa czynna do 30 kwietnia w każdą niedzielę od 15 do 18

Pracownia Otwarta Kontrola Jakości, al. Solidarności 9, Ostrowiec Świętokrzyski

Wystawa składa się z najnowszych obrazów, oraz z kilkunastu starszych, pochodzących z cyklów „Włosy”, „Portrety pamięciowe” i „Krajobrazy”. Obrazom towarzyszy seria miniatur oraz obiektów.

Wielek-Manderela posługuje się własnym, bardzo oryginalnym językiem malarskim. Jej obrazy przepełnione sa materialnymi strukturami przypominającymi rozlaną biologiczną ciecz pozbawioną grawitacji, która układa się w rozpoznawalne kształty i formy. Strukturalna wielość i złożoność tego świata jest oderwana od jej pierwotnego sensu. 

Małgorzata Wielek-Mandrela

Urodziła się w 1976 w Limanowej. W latach 1997 – 2002 studiowała na ASP w Krakowie na wydziale malarstwa w pracowni prof. A. Brinckena. W 2002 r obroniła dyplom z wyróżnieniem. W 2009 r obroniła doktorat pt. „Badanie serca” na macierzystej uczelni. Zajmuje się malarstwem sztalugowym. Brała udział w 65-u wystawach zbiorowych i 17-u indywidualnych. W 2007 zdobyła wyróżnienie na Triennale z Martwą Naturą w Sieradzu. W 2010 trzecią nagrodę w III Ogólnopolskim Konkursie Fundacji Kultury im. Paderewskiego „Obrazy Muzyką Malowane” w Krakowie. W 2010 otrzymała I nagrodę w 8. Triennale Małych Form Malarskich – Toruń 2010 w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu. W 2012 znalazła się w finale międzynarodowego konkursu Strabag w Wiedniu. W latach 2012-1011 była współtwórcą i koordynatorem międzynarodowego projektu artystycznego „Przedmieścia” realizowanego w Wiedniu, Ostrawie i Krakowie.
http://wielekmandrela.republika.pl/


————————–————————–————————–——–

Kurator: Tomasz Zugaj

Organizator: Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki
Wsparcie: Świętokrzyskie Centrum Badania Jakości
Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.
Bank Spółdzielczy w Ostrowcu Św.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *