Operacja – Monika Smyła

Operacja Monika Smyła wystawa Ostrowiec ŚwiętokrzyskiW sobotę 30 maja 2015 zapraszamy do Pracowni Otwartej „Kontrola Jakości”, gdzie odbędzie się otwarcie wystawy Moniki Smyły pt. „Operacja”.

Przewodnim tematem twórczości Moniki Smyły jest ludzie ciało: ciało rozkrojone, narządy wewnętrzne, skóra jako pokrywa mięsa. Obrazy te zdają się być obsesją artystki, do których powraca w różnych technikach artystycznych. Na ostrowieckiej wystawie zobaczymy obrazy, obiekty, video, hafty krzyżykowe a także prace oparte na ingerencji w powierzchnię płótna malarskiego. Całość składa się na wystawę z mocnym wizualnie przekazem. „Operacja” to intymna opowieść o traumatycznym doświadczeniu obcości własnego ciała poddanemu opresji operacji. Wszystkie prezentowane na wystawie prace pochodzą z ostatnich kilku lat i mieszczą się na pograniczu malarstwa, rzeźby i instalacji.

Monika Smyła (ur. 1985) jest absolwentką wydziału malarstwa na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Mieszka i pracuje w Krakowie. Brała udział w licznych wystawach a także targach sztuki w kraju i za granicą. Aktualnie jest studentką studiów III stopnia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Strona autorska: www.monikasmyla.com

Wernisaż wystawy odbędzie się 30 maja 2015 o godz. 18.00

Pracownia Otwarta „Kontrola Jakości”, al. Solidarności 9, Ostrowiec Świętokrzyski
Wystawa czynna do 21 czerwca 2015, w każdą niedzielę od 10.00 do 16.00
Wstęp bezpłatny

Zdjęcia z wernisażu

Wideorelacja z wystawy

Źródło: Lokalna.tv Ostrowiec

 

Kurator

Wojtek Mazan

Organizator
Stowarzyszenie Nie z tej Bajki

Wystawa współfinansowana z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w ramach dotacji celowej udzielonej w 2015 roku na zadanie pn. „Cykl sześciu wystaw w Pracowni Otwartej „Kontrola Jakości”
Ostrowiec Świętokrzyski - Herb

Patronat honorowy
Prezydent Miasta Ostrowca Św. Jarosław Górczyński

Patroni medialni:
Echo Dnia
Gazeta Ostrowiecka
Lokalna TV
Lokalna TV Kablowa „Krzemionki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *