Spektakl „Kopidoł” Teatru Naumiony

Z okazji 10-lecia Stowarzyszenia Nie z tej Bajki z ogromną przyjemnością zapraszamy na spektakl „KOPIDOŁ” w wykonaniu TEATRU NAUMIONY, w reżyserii Iwony Woźniak, w ramach projektu „Teatr Polska”.

18.11.2016 godzina 18:00
Zespół Edukacyjno-Przedszkolny Szkoła z Pasją im. Elżbiety Sołtys
ul. Focha 3, Ostrowiec Świętokrzyski

Wstęp wolny

kopidol teatr spektakl 10 lat stowarzyszenia

„Kopidoł” Teatru Naumiony z Ornontowic jest spektaklem wzruszającym, momentami zabawnym, w którym zagląda się z ciekawością i lękiem pod podszewkę codzienności, aby dotknąć granicy życia i śmierci, symbolicznie i niezwykle teatralnie.

Centralne miejsce owego odgrywanego obrazu życia rodziny we wnętrzu zajmuje drewniane łóżko, które przykuwa uwagę, gdyż wszyscy się przy nim gromadzą: syn z synową, wnuki, nawet córka mieszkająca w odległym nieco mieście wraz z mężem i dziećmi, że o sąsiadce nie wspomnę.

Z ich zachowania wynika, że w łóżku spoczywa najstarszy z rodu, złożony chorobą i niedomagający ojciec, teść, dziadek, który ostatecznie umiera, wprawiając wszystkich w konsternację. To moment zwrotny w przedstawieniu, które odtąd nabierać zaczyna cech swoistego misterium.

Ramę spektaklu tworzy postać tytułowego Kopidoła, grabarza, który choćby ze względu na wykonywaną profesję staje się najlepszym przewodnikiem na granicy dwóch światów, mediatorem między żywymi i umarłymi.

(fragmenty recenzji Doroty Fox)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *