TYLE SZTUKI W CAŁYM MIEŚCIE

„Tyle sztuki w całym mieście” – ostrowiecka sztuka w przestrzeni publicznej

W kwietniu 2014 roku Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki zapoczątkowało akcję społeczną „Tyle sztuki w całym mieście”, której celem jest ochrona i popularyzacja wiedzy na temat ostrowieckiej sztuki w przestrzeni publicznej. Przez trzy lata trwania akcji udało się dużo osiągnąć, głównie dzięki licznym partnerom. Do dnia dzisiejszego odnowionych zostało dziesięć rzeźb, a większość została umyta. Blisko czterdzieści obiektów artystycznych, które znajdują się w Ostrowcu, to całkiem pokaźny zbiór, na którym można poznawać historię sztuki współczesnej.

Obecnie oddajemy do Waszych rąk mapę, by za jej pomocą móc odnaleźć dany obiekt i dowiedzieć się o nim podstawowych informacji. Blisko czterdzieści obiektów artystycznych, które znajdują się w Ostrowcu, to całkiem pokaźny zbiór, na którym można poznawać historię sztuki współczesnej.

Premiera mapy 1 października (niedziela) godzina 11.00
Premiera mapy będzie miała formę spaceru szlakiem rzeźb.
Spacer rozpocznie się przy rzeźbie „słoneczka” na osiedlu Słonecznym (okolice ul. Iłżeckiej) i poprowadzi go koordynator akcji „Tyle sztuki w całym mieście”, Wojtek Mazan. Każdy z uczetników otrzyma bezpłatny egzemplarz mapy.

Od 5 października bezpłatną mapę będzie można znaleźć w ostrowieckich szkołach, instytucjach i innych miejscach publicznych.

Strona akcji           tylesztuki.blogspot.com

Pomysł i teksty     Wojtek Mazan
Zdjęcia                   Wojtek Mazan, Paweł Litwin
Projekt graficzny  Maciek Biedka
Nakład                   1000 egz.

Organizator           Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki

 

Działanie współfinansowane jest z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w ramach dotacji celowej udzielonej na zadanie pod nazwą „Tyle sztuki w całym mieście” w 2017 r.

 

Patroni medialni:
          

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *