„Wielkie żarcie” – Monika Misztal

Monika Misztal - wielkie żarcieMonika Misztal, którą w Ostrowcu Św. na początku XXI wieku głośno nazywało się „cudownym dzieckiem malarstwa”, wychowanka śp. Kazimierza Bąka, po latach niebytu w miejskim środowisku artystycznym, powraca jako dojrzała artystka. Wernisaż wystawy „WIELKIE ŻARCIE” prezentującej wybór najnowszych prac malarskich i multimedialnych Moniki Misztal odbędzie się w najbliższą sobotę 9 listopada o godzinie 18.00 w Pracowni Otwartej „Kontrola Jakości”.

Wystawa czynna do 30 listopada. Poza wernisażem wystawę oglądać można w każdą niedzielę w godz. 15-17.

Monika Misztal urodziła się w 1986 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Naukę malarstwa rozpoczęła pod okiem Kazimierza Bąka w Ognisku Pracy Pozaszkolnej. Następnie rozpoczęła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W 2012 roku obroniła dyplom z malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka z wynikiem bardzo dobrym, przedstawiając również aneks zrealizowany w II Interdyscyplinarnej pracowni prowadzonej przez Grzegorza Sztwiertnię oraz Zbigniewa Sałaja. Obecnie jest doktorantką na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W swoim dorobku artystycznym ma liczne wystawy indywidualne zbiorowe oraz pokazy w Polsce (Łódź, Kraków, Poznań, Warszawa, Rzeszów, Cieszyn ) i w Europie (Szwajcaria, Niemcy, Francja). Z ostatnich sukcesów Misztal wymienić należy: kwalifikację na Biennale WRO ARTERNATIVE NOW (2011), udział w Targach sztuki BERLIN PREVIEV (2013), udział w wystawie konkursowej „Uwaga: Malarstwo!” w ramach Konkursu Gepertta (2013). Artystka obecnie mieszka i tworzy w Krakowie.

Przez te wszystkie lata żadna instytucja zajmująca się wystawiennictwem w Ostrowcu Św. nie pokazała twórczości Moniki Misztal w jej rodzinnym mieście. Stowarzyszenie Nie z tej Bajki skupiające młodych artystów i animatorów kultury rekompensuje to zaniechanie.

Pracowania Otwarta „Kontrola Jakości”, al. Solidarności 9 (budynek Świętokrzyskiego Centrum Badania Jakości, wejście od tyłu).

Wystawa czynna do 30 listopada. Poza wernisażem wystawę oglądać można w każdą niedzielę w godz. 15-17.

Wstęp wolny

Strona autorska http://monikamisztal.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *